Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Pocztówki - Gmina Węgliniec” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Ruszów - Rauscha”

 

1906. Rauscha - Stralauer Glashütte

Kolekcja (zbiór/zespół): Pocztówki - Gmina Węgliniec, Słowa kluczowe: huta szkła, Ruszów, Rauscha, Stralauer Glashütte


Pocztówka przedstawiająca hutę szkła w Ruszowie. Była to filia berlińskiej Stralauer Glashütte. Huta powstała w Ruszowie w 1900 roku i produkowano w niej przede wszystkim różnego rodzaju butelki i balony na wino. Na odwrocie stempel pocztowy z datą 13.02.1906 rok. Ze zbiorów Jacka Majdziaka


Nazwa dokumentu: 1906. Rauscha - Stralauer Glashütte
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Pocztówki - Gmina Węgliniec
Teczka (jednostki archiwalna): Ruszów - Rauscha
Numer ID: CATL 41 C / 2.2.3
Sygnatura: brak
Autor: Diener, Gustaw
Data wytworzenia: 1906 - 02 - 13
Wytwórca: Verlag Gust. Diener
Miejsce wytworzenia: Rauscha
Typ dokumentu: kartka pocztowa
Język: ger
Prawa do dysponowania publikacją: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Węglinieckiej, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Węglińcu
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: huta szkła, Ruszów, Rauscha, Stralauer Glashütte
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Ruszów - Rauscha"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.