Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Książki » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Kopalnia i Elektrownia "Kaławsk"” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Tragedia w kopalni "Kaławsk"”

 

Tragedia w kopalni "Kaławsk" 1970

Kolekcja (zbiór/zespół): Kopalnia i Elektrownia "Kaławsk", Słowa kluczowe: Węgliniec, katastrofa, tragedia, Górnik, kopalnia, Kławsk


Artykuł realacjonujacy akcję ratunkową w kopalni węgla brunatnego "Kaławsk" na Zielonce pod Węglińcem. Na skutek zalania wodą (kurzawka) w kopalni zgineło 5 górników. Było to 22 stycznia 1970 roku. Po tym wypadku nie udało się już wznowić wydobycia węgla. Kopalnię definitywnie zamknięto w 1974 roku. Na fragmencie gazety nie ma informacji, co do jej tytułu. Autorką artykułu jest Irena Zielińska natomiast zdjęcia do niego wykonał St. Wolniewicz.


Nazwa dokumentu: Tragedia w kopalni "Kaławsk" 1970
Dział: Książki
Kolekcja (zbiór/zespół): Kopalnia i Elektrownia "Kaławsk"
Teczka (jednostki archiwalna): Tragedia w kopalni "Kaławsk"
Numer ID: CATL 41 F / 5.1.1
Sygnatura: brak
Autor: Irena Zielińska
Data wytworzenia: 1970-01-22
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Jacek Majdziak-ofiarodawca; Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Węglińcu
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Węgliniec, katastrofa, tragedia, Górnik, kopalnia, Kławsk
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
http://dlibra.karta.org.pl/catl/dlibra/docmetadata?id=13500
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Tragedia w kopalni "Kaławsk""
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.