Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Przesiedlenia Niemców po II Wojnie Światowej” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Misja brytyjska w Węglińcu”

 

1946. mjr Dominik Boothby - Szef Misji Brytyjskiej w Węglińcu

Kolekcja (zbiór/zespół): Przesiedlenia Niemców po II Wojnie Światowej, Słowa kluczowe: misja wojskowa, wysiedlania, repatryjacja, Niemcy, ziemie odzyskane


Szef Misji Brytyjskiej w Węglińcu major Dominik Boothby. Misja rozpoczęła swoje funkcjonowanie na terenie Weglinca 11 lutego 1946 roku.Zadaniem misji było wysiedlanie Niemców z terenów tzw. Ziem Odzyskanych do brytyjskiej strefy okupacyjnej Niemiec. Misja zakończyła swoją działalność we wrześniu 1947 roku. Na odwrocie zdjęcia dedykacja w języku angielskim: "Dla Ireny (red. siostra pani Eryki Szeliga) z najlepszymi życzeniami Dominik Boothby, lipiec 1946 Kohlfurt (Węgliniec). Pamietaj o swoim nauczycielu angielskiego, gdy będzie daleko stąd".Fotografię udostępniła mieszkanka Węglińca Pani Eryka Szeliga.


Nazwa dokumentu: 1946. mjr Dominik Boothby - Szef Misji Brytyjskiej w Węglińcu
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Przesiedlenia Niemców po II Wojnie Światowej
Teczka (jednostki archiwalna): Misja brytyjska w Węglińcu
Numer ID: CATL 41 C / 18.1.1
Sygnatura: brak
Autor: Copnall, E.W.
Data wytworzenia: 1946-07-01 - 1946-07-31
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Węglinieckiej, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Węglińcu
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: misja wojskowa, wysiedlania, repatryjacja, Niemcy, ziemie odzyskane
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Misja brytyjska w Węglińcu"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.